PROGRAMY EDUKACYJE ORAZ AKCJE

PROGRAMY EDUKACYJNE REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Nasze przedszkole bierze udział w różnych projektach, programach, akcjach społecznych organizowanych przez różne instytucje.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Nasze przedszkole bierze udział w akcji: "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY", której celem jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Akcję organizuje firma Tymbark i marka Kubuś.

Wszystkie informacje na temat programu są dostępne na stronie www.przyjacielenatury.pl.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

W tym roku kontynuujemy udział w akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka, tym razem wybieramy sie w "Podróż do krainy pełnej zdrowia".

WOLĘ WODĘ

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!

Nasze przedszkole dołączyło po raz kolejny do Akcji: "Mamo, Tato, wolę wodę", której celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Nakręć się i pomóż Milence

W tym roku szkolnym zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej zbierania nakrętek dla Milenki. Nakrętki wrzucamy do pojemnika w szatni.

 

Rowerowy Autochodzik

 Rowerowy Autochodzik

W roku szkolnym 2014/2015 dzieci z grupy "Słoneczek" dołączyły do programu "Rowerowy Autochodzik" kontynuacji akcji "Rajd Edukacyjny". Jest to 6-etapowy program zwracający uwagę na bezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego.

 

Więcej inforamcji na temat akcji oraz fotorelację z prowadzonych działań znajdą Państwo na stronie: http://rowerowyautochodzik.pl/ klikając na zespół "Słoneczni odkrywcy"- serdecznie zapraszamy!!!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

PROGRAM  „CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM”  

W rozwoju i wychowaniu dziecka przypisujemy ważną rolę kontaktom z książką już od najmłodszych lat.Trudno bez systematycznego kontaktu z literaturą o mądrego, wykształconego człowieka, ciekawego świata. Nasze przedszkole należy do klubu czytających przedszkoli i realizuje program „Cała Polska czyta dzieciom”. Pogram powstał w ramach realizacji zadań społecznej kampanii, jest realizowany we wszystkich grupach wiekowych.

Głównymi celami programu jest: kształtowanie u dzieci zainteresowań czytelniczych, propagowanie literatury dziecięcej polskich i zagranicznych autorów, rozwijanie aktywności twórczej dziecka we wszystkich sferach, a w szczególności w sferze rozwoju słownictwa, wyobraźni. 

Zapraszamy Rodziców do czynnego i aktywnego udziału w naszej akcji.

"WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB- CZYTAJMY DZIECIOM!"

(cytat pochodzi z kampanii- Cała Polska Czyta Dzieciom)

ZBIERAMY BATERIE

ZUŻYTE BATERIE ZBIERAMY– ZIEMIĘ OCZYSZCZAMY I NAGRODY ZA TO MAMY !

Nasze przedszkole już kolejny raz dołączyło do ogólnopolskiego systemu zbiórki zużytych baterii organizowaną przez REBA Organizację Odzysku S.A., spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii. W  holu znajduje się specjalny pojemnik, który po napełnieniu zużytymi bateriami przekazujemy Organizacji Odzysku S.A. REBA.
W zamian za to nasze przedszkole otrzyma nagrody.
Zeszłym roku otrzymaliśmy grę planszową.
 Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu zechcą Państwo nie tylko chronić środowisko, ale czynnie uczestniczyć w zdobywaniu jeszcze innych nagród dla dzieci z naszego przedszkola. 
DZIĘKUJEMY I ZACHĘCAMY DO ZBIERANIA ZUŻYTYCH BATERII.  
Przypominamy, iż zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka.

PAMIĘTAJ!
Po zużyciu każdej baterii lub akumulatora wyrzuć je do specjalnego pojemnika oznaczonego napisem „Zużyte baterie”, stojącego w holu naszego przedszkola.

                 bat

Akademia Aquafresh

Akademia Aquafresh- IV edycja

IV Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych w przedszkolach w całej Polsce w roku szkolnym 2014/2015.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://akademia-aquafresh.pl