KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY

Program, w którym uczestniczymy prowadzony jest przy współpracy Fundacji NUTRICIA z partnerami:

Dzięki rejestracji w programie zyskaliśmy BEZPŁATNĄ pomoc w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.

Dietetycy dokonali oceny jadłospisów dekadowych oraz przygotowali indywidualne wskazówki i propozycje ułatwiające dostosowanie się do zaleceń żywieniowych dla najmłodszych.

Oprócz tego możemy korzystać z materiałów edukacyjnych, przydatnych informacji nt. żywienia dzieci oraz ciekawych działań skierowanych do przedszkoli.

Jesteśmy także objęci specjalnym cyklem biuletynów żywieniowych, które co miesiąc promują jedną z zasad prawidłowego żywienia oraz ofertą warsztatów żywieniowych dla personelu.

Zaangażowane placówki obejmujemy pakietem szkoleń, mających na celu wspieranie w zakresie najnowszych doniesień z dziedziny żywienia dzieci.

 

Więcej informacji na http://www.zdrowojemy.info/ 

ROWEROWY MAJ

Rowerowy Maj po raz trzeci

Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej. Zaczęło się w 2014 r. od 23 gdańskich szkół. W II edycji było już dwa razy więcej szkół i sześć razy więcej uczestników. Kampanię doceniła Federacja Organizacji Rowerowych Pomorza przyznając jej nagrodę Srebrnej Szprychy za pierwszą i Złotej Szprychy za drugą edycję. Nadszedł czas na III edycję, w której za przykładem Gdańska idą inne duże miasta: Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Zamość, Lublin, Tczew i Elbląg. Ich przedstawiciele uczestniczyli 6 kwietnia w Gdańsku w konferencji prasowej inaugurującej tegoroczną kampanię.

Miasto Gdańsk opracowało i udostępniło innym miastom wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia projektu: dzienniki rowerowe, broszury, plakaty i naklejki. Honorowym ambasadorem tegorocznej edycji jest żeglarz Piotr Myszka, reprezentant Polski w windsurfingu.

Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na wszystkich tych trzech poziomach. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie. 

Trzy najbardziej rowerowe szkoły w Gdańsku w kategoriach szkoły małej, średniej i dużej otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Prezydenta Gdańska odpowiednio 10, 20 i 30 tysięcy zł. Przy tym przy najbardziej aktywnej dużej szkole stanie na tydzień rowerowy plac zabaw ufundowany przez BT Project. Klasa o najwyższej frekwencji rowerowej w skali miasta pojedzie na wycieczkę ufundowaną przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną. Nagrody dla pozostałych klas ufundowali partnerzy kampanii – centra nauki i rozrywki, a nagrody indywidualne trafią do najbardziej aktywnych uczestników.

 

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY - PROGRAM WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ I MINISTERSTWO ZDROWIA.

Cel projektu:

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

  Cele bezpośrednie projektu to: 

        1. Poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat.

        2. Wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy 
            ustnej w grupach docelowych.

 

Projekt edukacyjno-kulturalny "Akademia Gdańskich Lwiątek" - organizowany przez Wspólnotę Gdańska.

Cel projektu Akademia Gdańskich Lwiątek:

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W roku szkolnym 2015/2016 realizujemy kolejną edycję programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” 

 

Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych i jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów.
Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

AUTOCHODZIK

Głównym celem programu AUTOCHODZIK jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także:

Zapoznanie dzieci z różnymi środkami komunikacji i transportu oraz wyjaśnienie ich znaczenia dla życia i bezpieczeństwa ludzi.
Tworzenie sytuacji sprzyjających poznawaniu i postrzeganiu zasad ruchu drogowego w celu bezpieczeństwa własnego i innych.
Budowanie i stosowanie właściwych nawyków podwyższających poziom bezpieczeństwa małych uczestników ruchu drogowego.

 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny, którego nadrzędnym celem jest propagowanie zdrowego trybu odżywiania i stylu życia.

Edukacja dziecka poprzez przedszkole to jednak tylko połowa sukcesu, równie istotna jest tutaj rola Rodziców, którzy powinni kontynuować w domu działania rozpoczęte w placówce przedszkolnej. Zdrowe nawyki żywieniowe nie mogą bowiem kończyć się po przekroczeniu progu przedszkola, ale muszą być kontynuowane również przy rodzinnych stołach. To właśnie z myślą o Rodzicach stworzono serwis www.zdrowyprzedszkolak.pl. Ta strona to przede wszystkim źródło inspiracji kulinarnych oraz baza wiedzy na temat właściwego żywienia, a także szeroko pojmowanego zdrowego stylu życia.


NAKRĘTKI DLA MILENKI

MILENKA CHORUJE NA MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE.

JEJ CHOROBA WYMAGA CIĄGŁEJ I INTENSYWNEJ REHABILITACJI.

ZBIERAMY NAKRĘTKI Z PRZEZNACZENIEM NA TURNUSY REHABILITACYJNE.

1 2 Następna »